Weekend z Żakiem

18.10.2017

Szanowni Państwo,

pragniemy przedstawić szczegóły dotyczące najbliższego zjazdu. Brak planów na weekend? Zapraszamy do spędzenia czasu z ŻAK KATOWICE. Przygotowaliśmy wiele atrakcji!

21.10.2017

1. Zajęcia komputerowe

Edytor tekstu - Microsoft Word

- tworzenie i edycja dokumentów tekstowych (np. własne CV),

- wstawianie i edycja tabel,

Arkusz kalkulacyjny - Microsoft Excel

- wprowadzanie danych do arkusza kalkulacyjnego,

- tworzenie formuł,

- adresowanie względne i bezwzględne,

- zastosowanie operatorów obliczeniowych do przygotowania faktury VAT.

2. Darmowe porady prawne – omówienie zasad udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, materiały ze wskazaniem punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, jakie są zlokalizowane w 2017 r. na terenie Katowic.

3. Zajęcia na Sali Fitness – gimnastyka lecznicza.

4. Dieta na jesień – piramida żywienia, zdrowe nawyki żywieniowe, planowanie żywienia.

5. Jak stworzyć pozytywną aurę i naładować się pozytywną energią – sposoby na relaks, znalezienie równowagi, elementy psychologii.

6. Elementy grafiki komputerowej – podstawy edycji zdjęć, jak stworzyć idealny kolaż.

7. Odrobina luksusu - zabiegi pielęgnacyjne dłoni,  porady kosmetyczne na jesień.

8. Trening umiejętności społecznych, ergonomia w procesie pracy:

- wybrane zagadnienia psychologii w pracy -  postrzeganie (prezentacja: złudzenia); nieustająco zmieniające się figury i tła (prezentacja: kamuflaż; filmy: złudzenia); behawioryzm -spróbuj,

- sztuka wywierania wpływu - pokazy ekspresywnego i receptywnego wywierania wpływu na innych  wg Kim Barnes; zabawa: Twój najtrudniejszy rozmówca,

- neurolingwistyczne programowanie NLP - praktyczne pokazy sposobów konstruowania wypowiedzi z udziałem publiczności,

- ergonomia na wesoło - zabawa: pomysły w dostosowywaniu przedmiotów codziennego użytku do konkretnych  potrzeb; prezentacja: wyroby ergonomiczne na wesoło.

9. Emisja głosu (ćwiczenia wokalne łączą ze sobą ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, rezonansu i dykcji):

- poprawa emisji głosu poprzez ćwiczenia wokalne,

- sposoby zapamiętywania tekstów, trudnych sekwencji poprzez rapowanie,

- eliminacja złych nawyków emisji głosu poprzez śpiewanie, podśpiewywanie, powtarzanie,

- zabawy głosem.

10. Angielski dla dzieci i dorosłych.

22.10.2017

1) Zajęcia Fitness – ćwiczenia wzmacniające, tworzenie układów choreograficznych, ćwiczenia rozciągające.

2) Tricki dekoratorskie – zrób metamorfozę swojego domu i zaskocz rodzinę oraz znajomych.

3) Poznaj najnowsze trendy modowe – stylizacja, budowanie wizerunku.

Zapraszamy do ZSO nr 1, ul. Sienkiewicza 74 Katowice!

Na zjazd 28-29 października również szykujemy dla Państwa wiele atrakcji! Więcej informacji wkrótce. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilów w social mediach.